Kategorie
Szukaj
Producenci


Nowości

YAMAHA RX-V483 Ti AMPLITUNER 5.1 WYSYŁKA GRATIS !
YAMAHA MUSICCAST RX-V483Amplituner kina domowego Yamaha ...zobacz więcej

Informacje

Sklepy internetowe OSI Go3.pl

 
Cambridge Audio AZUR-651C 0.00zł


CambridgeAudio AZUR-651C Odtwarzacz CD AZUR 651 C

Kluczową zmianą w stosunku do poprzedniego modelu CD jest nowy, podwójny przetwornik D/A wraz z filtrami użytymi w legendarnym DacMagicu. Te ulepszenia wraz z na nowo zaprojektowanymi obwodami audio powodują, że brzmienie 651C jest w stosunku do poprzednika czystsze i bardziej naturalne.

Jedną z ważniejszych cech nowego przetwornika D/A w 651C są trzy filtry cyfrowe, pozwalające dopasować dźwięk do preferencji słuchacza.

Liniowa faza Charakteryzuje się stałym „grupowym opóźnieniem” fazy sygnału audio w zakresie wszystkich częstotliwości, dzięki czemu sygnał na wyjściu jest spójny w całym paśmie.

Faza minimalna Filtr o minimalnej fazie korzysta z innego typu algorytmu – nie wykorzystuje techniki stałego grupowego opóźniania, a został zoptymalizowany pod kątem jak najmniejszych oscylacji przed impulsem. Duża część inżynierów argumentuje, że oscylacje przed impulsem odpowiedzialne są za rozmycie ataku instrumentów perkusyjnych. Filtr o fazie minimalnej eliminuje to zjawisko. Technologia ta poprzednio stosowana była tylko w ekstremalnie drogich modelach odtwarzaczach CD.

Filtr o stromym opadaniu Filtr ten usuwa zniekształcenia aliasingu, czyli występowania lustrzanych odbić zniekształceń spoza 20 kHz w paśmie użytecznym. Osiąga się to przez stosowanie ultra-stromego filtru, zaczynającego działanie tuż za 20 kHz.

Choć wiele produkowanych dzisiaj odtwarzaczy posiada zdolność odczytu plików MP3 itp., to trzeba wiedzieć, że jest to dodatek, za który trzeba płacić pogorszeniem odczytu standardowych płyt CD. W Cambridge Audio jest inaczej – specjalnie pod tym kątem opracowano tam doskonałe, precyzyjne serwo S3 nastawione tylko i wyłącznie na odczyt płyt CD Audio. Daje to możliwość audiofilskiego brzmienia tego typu krążków poprzez maksymalnie dokładny odczyt bit po bicie. S3 opiera się na nowym zestawie mikroprocesorów i korzysta z technologii dwustronnego montażu, pozwalającego uzyskać krótką ścieżkę sygnału. Obwody i oprogramowanie zostały opracowane specjalnie dla S3, w niewiarygodny sposób poprawiając odczyt i poziom sygnału na wyjściu lasera, pozwalając w czasie realnym prawidłowo odczytać informacje z płyty, przy jednoczesnym zminimalizowaniu jittera. Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu procesora ARM7 oraz precyzyjnego oscylatora zegara taktującego wraz z układem z dopasowania jego impedancji.

Podczas gdy transport zapewnia niesamowitą sztywność bloku odczytującego, konstrukcja szuflady CD gwarantuje bezszmerową pracę przy zamykaniu i otwieraniu. Aby zapewnić proste użytkowanie, wyświetlacz DFSTN o wysokim kontraście wyświetli wszystkie potrzebne informacje o pracy urządzenia, włącznie z CD Textem. Masywny toroidalny transformator zapewni wystarczająco dużo mocy o niskim poziomie szumu i minimalnych zniekształceniach.

Odtwarzacz wyposażony jest w pilot zdalnego sterowania Azur Navigator, umożliwiający sterowanie wzmacniaczem Azur oraz iPodem podłączonym do stacji dokującej CA.

Cechy charakterystyczne:

nowy, podwójny przetwornik D/A WM8742 firmy Wolfson Microelectronics pracujący w podwójnym trybie zróżnicowanym (jeden na kanał w wewnętrznej konfiguracji zbalansowanej)
wysokiej jakości układy scalone
nowe serwo S3, zapewniające precyzyjny odczyt cyfrowych danych z płyty przy bardzo niskim jitterze
nowe płytki PCB, w tym dwustronna płytka przetwornika D/A, dzięki której udało się wyeliminować wiele połączeń kablowych i w ten sposób uzyskać krótszą ścieżkę sygnału
wysokiej klasy, wydajny transformator toroidalny zapewniający cichą pracę i niższy poziom szumu
trzy filtry cyfrowe: liniowa faza, faza minimalna, filtr o stromym zboczu, pozwalające dostosować brzmienie do odtwarzanego materiału muzycznego
wyświetlacz DFSTN o wysokim kontraście z wyświetlaniem CD Text
pobór mocy w trybie standby poniżej 1 W
akustycznie wytłumione, całkowicie metalowe chassis oraz aluminiowy panel frontowy.


Dane techniczne

Konwertery D/A: Dual Wolfson Microelectronics WM8742 24-bit/192kHz
Pasmo przenoszenia: 20Hz – 20kHz (+/-0.1dB)
THD @ 1Khz 0dBFs: <0.003%
THD @ 1kHz -10dBFs: <0.0005%
THD @ 20kHz 0dBFs: <0.002%
IMD (19/20kHz) 0dBFs <0.002%
Liniowość @ -90dBFs: +/- 0.5dB
Stosunek sygnał/szum: >-115dB
Impedancja na wyjściu: <50ohms
Maksymalny pobór mocy: 25W
Pobór mocy standby: <1W
Wymiary (H x W x D): 85 x 430 x 305mm
Waga: 4.8kg
Kolory: czarny lub srebrny
Instrukcja obsługi w języku polskim
  

Data dodania produktu: 11 marzec 2014.
Galeria
Cambridge Audio AZUR-651C
Kliknij aby powiększyć
Cambridge Audio AZUR-651C
Kliknij aby powiększyć
Recenzje
Koszyk
...jest pusty
Powiadomienia
Informuj mnie o aktualizacjach Cambridge Audio AZUR-651C
Powiedz znajomemu
 
Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Recenzje
Napisz recenzję tego produktu!

 

Kontakt
Logistyka
MICHAŁ
3208610
tel.41 240-62-33

Reklamacje i dział techniczny
NORBERT
6803418
tel.41 240-62-33
mobile-692275999

Sprzedaż
PIOTREK
Tel: 530-900-006
mail: zamowienia@fotoaudio.pl

Doradca Klienta
KRZYSIEK
38434667
mail: pomoc@fotoaudio.pl
Strona główna | Promocje | Nowości | Regulamin | Szukaj | Kontakt | Sklepy internetowe OSI Go3.pl